(мкд) Виртуелен регионален настан на тема: Борба против криминал и корупција во текот на пандемија

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Академијата за судии и јавни обвинители во соработка со Амбасадата на САД/Програма ОПДАТ во Скопје организираат виртуелен настан на тема: Борба против криминал и корупција во текот на пандемија, кој ќе се одржи на 30 јуни 2020 година со почеток во 13:30 часот.

На настанот ќе учествуваат правни советници од Програмата ОПДАТ како и јавни обвинители од: Северна Македонија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија и Косово.

Агендата согласно која ќе се одвива настанот можете да ја преземете Tука.