Почитувани, Дали уверението за државјанство треба да не е постаро од 6 месеци или може и постаро. Со почит,

Fatkeqësisht hyrja është e disponueshme vetëm në% LANG:,: dhe%. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Државјанството е трајно и нема рок.