Koga ce bide objaven oglasot za priem na VIII generacija slusateli na pocetna obuka za sudii i j.obviniteli? Fala odnapred…

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Одговор: Се што е поврзано со објавување на огласот, како и за сите понатамошни чекори, Академијата навремено ќе објавува на својата Веб страна. За таа цел, Ве молиме редовно да ја следите Веб страната на Академијата.